<<<1 - 11 з 734>>>


20 Липня 2018 12:23Подія

В Департаменті обговорено проблемні питання, що виникають при здачі підприємствами квартальної звітності

Про це говорили сьогодні на робочій нараді, яку провела заступник директора Департаменту ЖКГ та ПЕК Чернігівської ОДА Лідія Борсук.

- Звітність, яка складається і подається підприємствами до Департаменту має ґрунтуватись на даних первинного обліку. Основною вимогою до її заповнення є однозначність та достовірність наведеної інформації. Вся статистична звітність має базуватись на даних  бухгалтерського обліку та звітів, - підкреслила Лідія Борсук.

Також вона розповіла про основні законодавчі зміни в сфері житлово-комунальних послуг.

Під час наради було заслухано спеціалістів підприємств галузі та обговорено основні проблемні питання, які виникають при складанні бухгалтерської та статистичної квартальної звітності.

За результатами наради було доручено підприємствам вчасно звітувати відповідно до розробленого Департаментом графіку здачі квартальної звітності.

 

 

18 Липня 2018 13:57Подія

 В ОДА обговорюють нові механізми постачання електроенергії для бюджетних установ

З 11 червня набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання договірних відносин із бюджетними організаціями та установами, які мають брати участь у тендерних закупівлях електричної енергії у 2019 році.

Названий документ зупиняє дію нині існуючих правил користування електричною енергією.

Особливості подальшої роботи зі згаданого питання обговорили сьогодні на нараді, ініційованій ПАТ «Чернігівенерго», за участю заступника голови Чернігівської ОДА Сергія Сергієнка.

Нагадаємо, що з наступного року в Україні припинять роботу обленерго як такі. А на ринку з’являться

16 Липня 2018 10:58Актуально

Остап Семерак: «В Україні захоронюється понад 95% побутових відходів»

В Україні переробляється та використовується як вторинна сировина менше 5 % побутових відходів. Про це в інтерв’ю Deutsche Welle розповів  Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«В Україні близько 95% відходів вивозиться на полігони і лише близько 5% чи 3%  переробляється.  Урядовою Стратегією передбачено, що до 2030 року перероблятися має близько 60% побутових відходів. Попереду ще багато роботи», – розповів Остап Семерак.

Зараз Мінприроди завершує роботу над Національним планом дій із реалізації Стратегії управління відходами, яка була ухвалена Урядом наприкінці 2017 року.

«Також триває розробка нових законів, які допоможуть на практиці реалізувати нову політику управління відходами. Для того, щоб ця система працювала, як в ЄС, ми повинні встановити норми і правила. Це – цілий сектор економіки,  де в обігу мільйони, а може навіть мільярди гривень. Кожен,

13 Липня 2018 15:29Важливо

20% проти 3% — скільки сьогодні місцеве самоврядування витрачає на підготовку до опалювального сезону

Ми не чекаємо осінь. Ми вже працюємо з місцевим самоврядуванням щодо підготовки до нового опалювального сезону. Ми наголошуємо на тому, що сьогодні місцеві бюджети витрачають недостатньо коштів на цю підготовку. Сума в 11 мільярдів, яка виділена в бюджетах на підготовку наступного сезону – недостатня. Якщо порівняти минулі роки, коли виділялося до 20% з бюджету на підготовку до зими, то сьогодні — 3%. Про це в ефірі ТК «Прямий» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Урядовець підкреслив, що завдяки фінансовій децентралізації сьогодні на місцях ремонтуються дороги, фонтани, тротуари, будуються парки. Але головне питання критичної інфраструктури – теплопостачання, водопостачання, водовідведення. Ті речі, які відбуваються не тільки з точки зору ремонту обладнання, а й питання вибудовування взаємовідносин місцевої влади з НАК «Нафтогаз». Вони повинні бути врегульовані в літні місяці — підготовлене обладнання, підготовлена соціальна інфраструктура тощо.

«Ще раз наголошую, в уряді немає крану, який відкриває тепло. Завдання уряду – передати можливості, повноваження, ресурс на місця і побудувати взаємовідносини

13 Липня 2018 09:42Актуально

На шляху до енергоефективності. З чого почала Сосниця?

«Ми знайшли здібного та зацікавленого земляка. Дали йому можливість розвивати свої навички. Згодом закупили програмне забезпечення для моніторингу споживання енергоносіїв бюджетними установами «Енергобаланс» і почали рахувати», — так напрочуд оптимістично починається історія енергоефективності Сосницької ОТГ.

Сосницька ОТГ була утворена восени минулого року і об’єднала 6 сільських рад. До неї увійшли села: Ганнівка, Мале Устя, Волинка, Загребелля, Гапішківка, Масалаївка, Киріївка, Матвіївка, Полісся, Пекарів, Кнути, Костирів, Синютин, Чорнотичі.

За перспективним планом ця ОТГ мала покрити весь район, втім, чомусь, не всі села підтримали цей задум. Однак, уже зараз є можливість охочим доєднатися.

Втім про все по черзі.

Ще до об’єднання

12 Липня 2018 11:26Важливо

Зміни в законах про комерційний облік та житлово-комунальні послуги

Верховна Рада внесла зміни до законів про комерційний облік та житлово-комунальні послуги. Частина статей вже почала діяти з 10 червня 2018 року, дію решти – відтермінували на пізніші строки.

Як пише ІА «Україна Комунальна», про внесені зміни та що й коли починає діяти – розповідає народний депутат Альона Бабак.

Забезпечення населення якісними послугами – відповідальність органів місцевого самоврядування

Забезпечення якісними послугами в регіонах, як-то налагодження теплопостачання, водопостачання та водовідведення, вирішення проблем із сміттям, благоустрій територій, тарифна політика ліцензіатів ОМС – це відповідальність органів місцевого самоврядування.

Про це зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк під час зустрічі з журналістами з Миколаївської та Донецької областей.

Відповідаючи на запитання журналістів з Донецької області щодо водозабезпечення, Едуард Кругляк зазначив, що наразі прийнято Регіональну цільову Програма реформування та розвитку

11 Липня 2018 14:55Актуально

В Україні відновлювальна енергетика продовжує набирати обертів, Чернігівщина не виключення

За I півріччя 2018 року в Україні встановлено майже 270 МВт потужностей, які генерують електроенергію з відновлюваних джерел енергії за «зеленим» тарифом. Це у понад 2 рази більше, ніж у I півріччі 2017 року (127 МВт), та перевищує обсяг потужностей, встановлених за весь 2017 рік (257 МВт).

Більша частина нових об’єктів – це сонячні електростанції загальною потужністю 206 МВт.

Друге місце за обсягом об’єктів, встановлених у I півріччі цього року, займають вітроелектростанції

10 Липня 2018 12:17Актуально

ОСББ: Гуртуємося! Разом тепліше та дешевше

Хоч в Україні ОСББ створені досить давно, однак запрацювали вони кілька років тому. Скептики в таких об’єднаннях вбачають велику загрозу. Оптимісти ж, та люди, які хочуть стати ближчими до Європи, та, зрештою, просто покращити власні умови проживання, надихаються місцевими та зарубіжними практиками.

Про роботу ОСББ «Святомиколаївське» (м.Чернігів) розповідає його керівник Андрій Дмитерко.

Наразі ОСББ «Святомиколаївське» завдяки заміні ламп розжарювання в місцях загального користування на LED-освітлення платить у 10 разів менше, а завдяки

05 Липня 2018 08:08Важливо

Держенергоефективності разом із експертами працює над удосконаленням законодавства у сфері енергосервісу

Питанню спрощення реалізації ЕСКО-договорів у бюджетній сфері була присвячена нарада під головуванням Голови Держенергоефективності Сергія Савчука, в якій взяли участь народні депутати України, представники Мінрегіону, проекту ПРООН «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО» та юридичних компаній.

«ЕСКО-механізм набирає стрімких обертів. Як тільки було запроваджено спеціальний модуль для ЕСКО-тендерів у Системі електронних публічних закупівель «PROZORRO» (https://prozorro.gov.ua), із жовтня 2017 р. і по сьогодні, фактично за півроку, оголошено 421 аукціон, а укладено вже 147 контрактів».

Враховуючи практику реалізації ЕСКО-договорів, Держенергоефективності спільно із експертами Проекту ПРООН ініціювало визначення та вирішення  деяких актуальних питань, з якими стикаються учасники цього ринку. Зокрема, серед

04 Липня 2018 16:26Актуально

Розробка енергетичних сертифікатів будівель дозволить економити 10% енергоресурсів в Україні щорічно

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробляє Порядок проведення сертифікації енергетичної ефективності будівель, завдяки якому власники будинків зможуть дізнатися про фактичний стан свого житла та підвищити рівень його енергоефективності, економлячи на ресурсах близько 10% щороку.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Вже з 23 липня починає діяти закон про енергоефективність будівель і одна з важливих ініціатив в рамках цих змін – впровадження і розробка енергетичних сертифікатів. Завдяки процедурі сертифікації енергоефективності власники будівель отримають повну інформацію про обсяги споживання енергоресурсів, можливе зменшення

<<<1 - 11 з 734>>>