Департамент ЖКГ та ПЕК Чернігівської ОДА
Анонси


ЧОР

 


Назад

Україна крок за кроком впроваджує європейські законодавчі норми у сфері енергоефективності!

Виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС у сфері енергоефективності обговорили Голова Держенергоефективності Сергій Савчук з Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем'єр-міністром-Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадієм Зубком, Головою Представництва ЄС в Україні Хюґом Мінґареллі та в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександром Домбровським.

Учасники наради відзначили, що проведено чималу роботу з адаптації українського законодавства до європейського. Зокрема, на виконання Директив ЄС прийнято Закони України:

Олександр Домбровський підкреслив, що на виконання 27-ї Директиви ЄС спільними зусиллями парламентарів та Держенергоефективності створено дієве законодавство для запровадження ЕСКО-механізму у бюджетній сфері. У результаті цих напрацювань у 25 містах оголошено 316 ЕСКО-тендерів через систему PROZORRO. З них 103 аукціони вже завершено і найближчим часом будуть укладені договори.

Держенергоефективності розроблено ще низку важливих законопроектів. Найголовніший з них – це проект Закону України «Про енергетичну ефективність», який закладе основи державної політики підвищення енергоефективності в різних секторах економіки.

Також, на виконання європейських директив підготовлено законопроекти щодо розвитку високоефективної когенерації та розвитку сфери виробництва рідкого палива.

Ще один важливий напрям роботи – запровадження енергетичного маркування за європейським зразком, що підвищить конкурентоспроможність вітчизняних виробників та дасть змогу не допускати на ринок України неефективне обладнання.

Держенергоефективності розроблено та Урядом затверджено 9 технічних регламентів енергетичного маркування. Ще підготовлено 10 технічних регламентів щодо вимог з екодизайну. Впродовж найближчих місяців очікується їх затвердження.

Хюг Мінгареллі, у свою чергу, відзначив активну позицію України щодо розвитку сфери енергоефективності за кращими європейськими практиками  та запевнив, що ЄС і надалі надаватиме підтримку Україні в імплементації європейського законодавства до українського.

З веб-сайту Держенергоефективності 
за інформацією Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Назад

 

Децентралізація влади

data

Мапа регіону:
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
18 Січня 2019 16:08
18 Січня 2019 16:04

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?