Департамент ЖКГ та ПЕК Чернігівської ОДА
Анонси


ЧОР

 


Назад

Спільно з представниками ЄС окреслено євроінтеграційні пріоритети на 2018 рік у сфері енергетики

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко взяли участь у першій нараді високого рівня у рамках започаткованого секторального діалогу з питань європейської інтеграції.

Нарада проведена за участю Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, Посла ЄС Хюґа Мінгареллі, представників Уряду та Парламенту України.

Учасники наради виділили пріоритетні напрямки роботи на 2018 рік. Значну увагу приділено реформуванню нафтогазового сектору. Зокрема, зазначено про необхідність якомога швидше завершити процес анбандлінгу НАК «Нафтогаз України» та завершити реформу ринку газу, наголошено на важливості залучення міжнародних партнерів з управління ГТС та збереження ролі України як надійного транзитера газу. Віце-прем’єр-міністр, зокрема, звернула увагу на позитивну оцінку процесу обрання кандидатів до наглядової ради ПАТ «Магістральні газопроводи України» і підтвердила, що Україна так само зацікавлена в допомозі міжнародних партнерів у пошуку кандидатів на відкриті позиції в наглядову раду ДП «НЕК «Укренерго».

У сфері електроенергетики було досягнуто значного прогресу, зокрема, ухвалено Закон України «Про ринок електроенергії», яким визначено принципово нову модель функціонування ринку. Хюґ Мінгареллі закликав українську владу оперативно ухвалити підзаконні нормативні акти, необхідні для належної імплементації цього Закону. Також Посол Європейського Союзу в Україні підкреслив прогрес України в розвитку відновлюваних джерел енергії та привітав ініціативи Уряду із збільшення частки «зелених» видів енергії.

Відзначено позитивну динаміку роботи Міністерства у напрямку впровадження стандартів Ініціативи прозорості видобувних галузей (ЕІТІ). У цьому контексті всі учасники зустрічі підкреслили пріоритетність якомога швидшого ухвалення Парламентом відповідного законопроекту № 6229.

Учасники оцінили значний прогрес, досягнутий українською стороною щодо виконання положень Угоди про асоціацію в енергетичній сфері у 2017 році.

Голова Представництва ЄС в Україні наголосив на готовності Європейського Союзу надавати експертну та дорадчу допомогу у впровадженні пріоритетних реформ в енергетичній галузі.

Наприкінці зустрічі сторони домовилися продовжувати тісний діалог і співпрацю у сфері енергетики.

За інформацією з веб-сайту Міністерства енергетики 
та вугільної промисловості України

Назад

 

Децентралізація влади

data

Мапа регіону:
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
18 Січня 2019 16:08
18 Січня 2019 16:04

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?