Департамент ЖКГ та ПЕК Чернігівської ОДА
Анонси


ЧОР

 


Назад

Завдяки уважним жителям Чернігівщини зменшується кількість стихійних сміттєзвалищ. Робота триває

З вересня 2016 року до 5 лютого 2018 року до Чернігівської облдержадміністрації надійшло 73 звернень громадян щодо виявлених стихійних сміттєзвалищ.

Найбільше нарікань у жителів Ічнянського району — 25 звернень. З Бобровицького району сигнали надходили 12 разів, з Чернігівського — 9, Козелецького — 8.

Завдяки високій екологічній свідомості та активності небайдужих громадян вдалося покращити стан довкілля та забезпечити оперативне знешкодження безгосподарських відходів.

Допомогти ліквідувати стихійні сміттєзвалища може кожен. Головне — вчасно сигналізувати про знайдене. Зручно це робити через електронний сервіс «Ecomapa.gov.ua», який включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення. Створити повідомлення легко — достатньо зайти на сайт, зареєструватися і надіслати звернення.

Отримана інформація оперативно опрацьовується модератором та наноситься на карту. У свою чергу, Мінприроди надсилає отриману інформацію до органів місцевої влади з вимогою їх ліквідувати.

Процес усунення порушень можна відслідкувати в оновлених статусах, передбачених додатками.

На зазначеному ресурсі можна знайти й корисну інформацію щодо утилізації відходів: відомості з Реєстру місць видалення відходів, переліки пунктів прийому вторинної сировини та ліцензіатів на поводження з небезпечними відходами.

Читати також: Менщина впроваджує сортування сміття

Варто знати!

В Україні з 1 січня 2018 року встановлено заборону на захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів. Очікуються й інші зміни в природоохоронному законодавстві, у зв’язку з необхідністю адаптувати вимоги до критеріїв ЄС.

Україна та ЄС: спільна мета — чисте довкілля

Основну частину природоохоронного законодавства та політики ЄС, включаючи, зокрема, поводження з відходами, представляють 35 директив ЄС.

Насамперед, Україна має імплементувати три директиви, що пов'язані з управлінням відходами:

Директива № 2008/98/ЄС про відходи  — зокрема, прийняття в Україні національного законодавства та визначення уповноваженого органу (органів) - протягом 3 років; підготовка планів щодо управління відходами згідно із п’ятиетапною ієрархією відходів та програм щодо попередження утворення відходів - також протягом 3 років; встановлення дозвільної системи для установ/підприємств, що здійснюють операції з видалення чи утилізації відходів - протягом 5 років; запровадження реєстру установ і підприємств, які здійснюють збір та транспортування відходів - 5 років.

Директива № 1999/31/ЄС про захоронення відходів  — зокрема, також прийняття національного законодавства та визначення уповноваженого органу (органів); має зявитися класифікація місць захоронення відходів; стратегія щодо зменшення кількості міських відходів; встановлення процедур контролю та моніторингу під час функціонування та закриття полігоні; впровадження планів очистки існуючих місць захоронення та інше. Ці положення Директиви мають бути впроваджені для існуючих установок/обладнання протягом 6 років.

Директива № 2006/21/ЄС про управління відходами видобувної промисловості — зокрема, встановлення системи, яка забезпечить створення/розроблення операторами (суб’єктами господарювання) планів управління відходами (визначення та класифікація засобів поводження/переробки з відходами; характеристика відходів); встановлення дозвільної системи, фінансових гарантій та системи контролю; встановлення процедур закриття та подальшого нагляду за виробничими майданчиками відходів видобувної діяльності; створення реєстру закритих майданчиків відходів видобувної діяльності — 5 років.

В Україні діє старий рамковий Закон «Про відходи», у якому не враховані вимоги Директив. Але і в цьому документі прописаний механізм роздільного збирання відходів підприємствами, що уклали договір з органами місцевого самоврядування (стаття 17).

Наразі ми маємо Національну стратегію поводження управління з відходами, яка схвалена постановою КМУ 8 листопада минулого року. Ця стратегія передбачає розроблення Національного плану управління з відходами, на підставі якого мають створювати регіональні плани (за європейським зразком).

 Впоратися з цим завданням області мають за два роки після ухвалення Національного плану, робота над ним вже почалася.

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Назад

 

Децентралізація влади

data

Мапа регіону:
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
18 Січня 2019 16:08
18 Січня 2019 16:04

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?