Департамент ЖКГ та ПЕК Чернігівської ОДА
Анонси


ЧОР

 


Назад

Про комунальні послуги та енергозбереження в ОТГ

Секрет успішної роботи сфери житлово-комунального господарства – у правильному розподілі та використанні ресурсів. Про нові можливості в цьому напрямі говорили сьогодні з представниками об’єднаних територіальних громад у Центрі розвитку місцевого самоврядування, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Міністерства регіонального розвитку України.

Консультували присутніх, зокрема й з питань енергоефективності, фахівці Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації.

Один з найрезультативніших механізмів у сфері енергозбереження — впровадження «теплих кредитів». У цілому за час дії державної програми (з 2014 року) в області видано більше 190 мільйонів гривень. На сьогодні позичальникам компенсовано понад 65 мільйонів гривень з державного бюджету та майже 1,4 мільйона гривень з обласного.

Для оптимізації витрат населення у житловому фонді за рахунок інвестиційних програм підприємств - надавачів послуг встановлюються засоби обліку теплової енергії. Так, у порівнянні з початком року рівень оснащення збільшився на 9%, і на сьогодні становить понад 82%.

Широкої популярності в області набуває розвиток альтернативної енергетики. При цьому такі об’єкти облаштовують і приватні домогосподарства, і підприємства.

ОТГ ж можуть випробувати свої сили в грантових пропозиціях для модернізації закладів бюджетної сфери. Такими проектами передбачена як реконструкція будівлі (заміна вікон, дверей, утеплення), так і зміна всієї системи опалення чи котла. До слова, Чернігівщина має досвід такої роботи у рамках Угоди мерів, проекту GIZ «Енергоефективність у лікарнях».

Скористатися можна і механізмом залучення інвестицій через інструмент ЕСКО.

Окрім того, зібрання обговорило особливості реалізації Закону України «Про житлово-комунальні послуги», який введений в дію з 10 червня цього року в частині положень, що регулюють надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

 

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю з веб-сайту Чернігівської облдержадміністрації

 

Назад

 

Децентралізація влади

data

Мапа регіону:
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
12 Квітня 2019 12:46
22 Березня 2019 14:38

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?