Департамент ЖКГ та ПЕК Чернігівської ОДА
Анонси


ЧОР

 


Назад

Мінрегіон розробив законопроект направлений на підвищення стандартів життя населення шляхом зменшення кількості полігонів та несанкціонованих звалищ, — Максим Барінов

На виконання Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, Мінрегіон розробив ряд нормативно-правових актів, ключовий з яких — законопроект «Про муніципальні відходи». Його мета — підвищити стандарти життя населення шляхом зменшення кількості полігонів та несанкціонованих звалищ.

Про це заявив начальник Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Максим Барінов під час круглого столу «Сфера управління побутовими відходами — європейський шлях розвитку» в рамках ХІV Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства – 2018».

За його словами, законопроект визначатиме відповідальність виробника продукції, яка поступає на споживчий ринок, інструменти впровадження, європейських принципів управління відходами, таких як «забруднювач платить» та «розширеної відповідальності виробника», повноваження органів влади і вимоги до управління муніципальними відходами.

Він пояснив, що органи місцевого самоврядування мають право створювати комунальне підприємство для виконання послуг з управління побутовими відходами або делегувати повноваження надання таких послуг виконавцю, визначеному на конкурсних засадах.

«Разом з тим, з метою стимулювання населення, впроваджувати роздільне збирання побутових відходів. Запропоновано, що населення буде cплачувати лише за вивіз та перероблення обсягу не відсортованих відходів. За вивіз та подальшу переробку ресурсоцінних компонентів, що були у складі побутових відходів, відповідатиме виробник такої продукції (тара та упаковка, електричне та електронне обладнання та інші)», — сказав Максим Барінов.

Довідково:

Організаторами круглого столу «Сфера управління побутовими відходами — європейський шлях розвитку» є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, співорганізаторами — Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO.

З 6 по 8 листопада 2018 року на території Міжнародного виставкового центру проходять спеціалізовані виставкові заходи:

— XVI Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE-2018» (водопідготовка, водопостачання, водовідведення, очищення стічних вод, насосне обладнання, труби та трубопровідна арматура, фільтри, прилади контролю та обліку)

— XVI Міжнародна спеціалізована виставка «КомунТех-2018» (комунальна техніка, спецтехніка, управління відходами, благоустрій; дорожньо-будівельна техніка, сучасні засоби організації дорожнього руху)

— VІІI Спеціалізована виставка «ЄвроБудЕкспо-2018» (будівельні матеріали, конструкції, технології для промислового, житлового будівництва та соціальної сфери, інструменти, обладнання, енергозбереження в будівництві)

— XI Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика-2018» (енергозберігаючі технології, обладнання, матеріали для промисловості, ЖКГ, АПК, енергоефективні проекти для модернізації підприємств, обладнання для заміщення природного газу, альтернативні види палива, відновлювані джерела енергії)

Організаторами заходів є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та ТОВ «Міжнародний виставковий центр» за підтримки Київської міської державної адміністрації та Асоціації міст України.

За інформацією з веб-сайту Мінрегіону

Назад

 

Децентралізація влади

data

Мапа регіону:
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
12 Квітня 2019 12:46
22 Березня 2019 14:38

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?