Департамент ЖКГ та ПЕК Чернігівської ОДА
Анонси


ЧОР

 


Назад

Звіт роботи #УрядуГройсмана – енергозалежність

Уряд системно впроваджує три масштабні енергетичні реформи – реформу ринку газу, електричної енергії, вугільної галузі. Всі ці три реформи покликані посилити енергетичну незалежність держави, лібералізувати ринок газу, ліквідувавши монополії, підвищити енергоефективність української економіки.

В основі нової енергетичної політики країни, яка визначена Енергетичною стратегією України до 2035 року, досить амбітні цілі:

– зниження енергоємності економіки у два рази до 2030 року;

– значне збільшення частки альтернативних та чистих джерел в енергетичному балансі країни до 2035 року – 25%;

– підвищення якості енергозабезпечення споживачів;

– збільшення власного газовидобутку.

Україна здатна забезпечувати себе власним газом і в середньостроковій перспективі з імпортера газу перетворитися в його експортера. Наразі Україна перебуває на третьому місці в Європі за обсягами розвіданих запасів газу після Норвегії та Нідерландів. Доведених запасів в Україні – 930 мільярдів кубометрів.

Для залучення інвестицій у нафтогазовидобування Уряд минулоріч провів масштабну дерегуляцію в надрокористуванні. Запроваджені прозорі міжнародні онлайн-аукціони та конкурси для отримання дозволів на користування надрами, в тому числі на умовах угод про розподіл продукції. Почали діяти прості регламентні процедури щодо доступу до земель для здійснення розвідки та видобутку вуглеводнів. Найголовніше – Уряд відкрив доступ до геологічної інформації.

Крім цього, Україна пропонує інвесторам одні з найкращих в Європі стимулюючі рентні ставки та п’ятирічний мораторій на зміну податкового режиму для видобувачів газу.

Україна з року в рік зменшує споживання природного газу – щорічно орієнтовно на 10%. Скорочується й імпорт блакитного палива – за минулий рік на 24,8% (з 14,1 до 10,6 мільярда кубометрів).

 

 

Ще у 2016 році Уряд прийняв комплексну програму розвитку газовидобувної галузі України і поставив завдання перед державною компанією «Укргазвидобування» якнайшвидше забезпечити населення та теплокомуненерго газом власного видобутку. Компанія володіє 45% (415 мільярдів кубометрів із понад 924 мільярдів кубометрів) всіх підтверджених запасів природного газу в Україні. Якщо урядова програма з нарощення власного видобутку газу 20/20 виконуватиметься «Укргазвидобування» належним чином, Україна зможе вже в найближчій перспективі повністю відмовитися від імпортного газу і забезпечувати потреби населення та теплокомуненерго власним енергоресурсом.

Стрімкими темпами в Україні, як і в усьому світі, розвивається зелена енергетика. Цьому сприяє найбільший у Європі рівень зелених тарифів. Лише у 2018 році введено в експлуатацію 742,5 мегавата генеруючих потужностей, що у 2,8 разу перевищує потужність введену в експлуатацію за 2017 рік.

 

 

Україна має великий потенціал використання енергокультур як біомаси для генерації енергії. Сьогодні в країні налічується понад 2100 мегават нових потужностей. Вони генерують тепло з відновлюваних джерел енергії. У ці нові об’єкти залучено більше 500 мільйонів євро інвестицій.

Цьому, зокрема, сприяла прозора та спрощена систему встановлення тарифів на тепло з альтернативних джерел.

За останні 4 роки близько 2 мільярдів євро інвестовано в українські проекти з енергоефективності. З них майже половина, а саме – 800 мільйонів євро – залучено саме у 2018 році.

Понад півмільйона українських сімей утеплилися та заощаджують до 70% на комунальних послугах завдяки урядовий програмі «теплих кредитів». У 2018 році програмою скористалися ще 150 тисяч українських родин. Понад 1 600 ОСББ модернізували свої багатоповерхівки на суму близько 470 мільйонів гривень. Це більше, ніж за усі попередні роки разом узяті.

У 5 разів зріс обсяг фінансування місцевих програм здешевлення «теплих кредитів»: із 34 мільйонів гривень у 2015 році до 170 мільйонів гривень у 2018 році. Нагадаємо, енергомодернізація житла – єдиний правильний шлях менше платити за комунальні послуги.

 

За матеріалами Департаменту інформації та комунікацій з

громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Назад

 

Децентралізація влади

data

Мапа регіону:
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
11 Жовтня 2019 10:15
22 Березня 2019 14:38

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?