Департамент ЖКГ та ПЕК Чернігівської ОДА
Анонси


ЧОР

 


Назад

Володимир Гройсман доручив місцевим головам захистити споживачів від необґрунтованих нарахувань та планово модернізувати комунальні мережі

Під час сьогоднішньої селекторної наради, присвяченої питанням тарифоутворення на тепло та гарячу воду, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман акцентував на тому, що кожен місцевий керівник має серед іншого опікуватися щонайменше чотирма питаннями: енергозбереження, обліку споживання, захисту споживачів від завищених нарахувань та умовами оплати ресурсів.

– Ціна на газ для теплопостачальних організацій – однакова. Але коли ми дивимося на тарифи на тепло, то у нас є різниця серйозна у вартості тепла в одних містах та в інших, – сказав Глава Уряду. –Вартість тепла й води залежить від технології виробництва, обліку та заходів енергозбереження.

Володимир Гройсман зазначив, що при однаковій ціні на газ різниця у вартості тепла сягає 30-40%. Причина – різні технології виробництва. Тож Прем’єр-міністр поцікавився, чи все можливе для зниження тарифів зробили місцеві керівники, адже більшість теплокомуненерго належить муніципалітетам.

Він також навів інші дані. Так, минулого року саме на проекти з модернізації комунальних мереж та на підготовку до опалювального сезону 2018-2019 років було виділено 12,5 мільярда гривень. Проте використано лише три мільярди, з 20 тисяч кілометрів мереж відремонтовано лише 240 кілометрів. Тож Глава Уряду наполегливо рекомендував міським та селищним головам розробити відповідні плани і системно працювати над модернізацією та підвищенням енергоефективності тепломереж.

Недосконалість системи енергопостачання, значні втрати при транспортуванні та незабезпеченість населення приладами обліку негативно позначаються на сумах, які мають сплачувати споживачі. Тому Прем’єр-міністр України доручив Національній комісії з питань регулювання ринку електроенергетики та комунальних послуг, Антимонопольному комітету, Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів провести ретельні перевірки організацій, що постачають енергоресурси, накласти відповідні штрафи і захистити споживачів від необґрунтованих платіжних вимог.

За словами Володимира Гройсмана, до цієї роботи мають активно долучитися й представники місцевої влади.

Голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник, який брав участь у нараді, за її підсумками доручив Департаменту ЖКГ та ПЕК, енергопостачальним організаціям невідкладно врегулювати тарифне питання, привівши його у повну відповідність до вимог законодавства, а також поінформувати про проведену роботу та ситуацію зі встановленням лічильників у домогосподарствах області.

 

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
з веб-сайту Чернігівської облдержадміністрації 

Назад

 

Децентралізація влади

data

Мапа регіону:
Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
11 Жовтня 2019 10:15
22 Березня 2019 14:38

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?