Анонси


ЧОР

 


Назад

Альона Бабак констатувала незворотність процесів створення ОСББ в Україні

Альона Бабак констатувала факт незворотності процесів створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків в Україні. За минулий рік їх було створено майже 1500 об’єднань. І нині ОСББ діє у 31583 багатоквартирних будинках. Це — прекрасна динаміка.

Про це Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак сказала під час Х Всеукраїнського Форуму ОСББ, що проходив у Львові.

За її словами, по Україні середній показник будинків, які перебувають в управлінні ОСББ становить 17,6%. Наразі серед регіонів за кількістю ОСББ лідирує Херсонська область – де об’єднання створені у 40% багатоквартирних будинках. На другому місці Тернопільська область — у 35% багатоквартирних будинках створено ОСББ.

Області, які відстають і мають значно нижчий показник управління будинками через ОСББ — це Луганська, Харківська та Чернігівська області.

Також Міністр зазначила, що в Україні спостерігається позитивна динаміка того, що власники навіть без створення ОСББ приймають самостійні, виважені рішення щодо управління своїм майном і обирають управителів.

«Майже 7% багатоквартирних будинків вибрали управителів самостійно. І тут лідирує Вінницька область, в якій 28% багатоквартирних будинків самостійно визначилися з управителями. На другому місці Хмельницька область — 17%. Загалом по Україні у 22,7% будинків управителя ще призначають органи місцевого самоврядування за результатами конкурсів.

Це звичайно важлива динаміка розвитку інституту власності в Україні. І думаю тепер наша спільна задача захистити його, дати можливість людям дійсно управляти своїм майном і відчувати захищеність», — сказала вона.

За її словами, Мінрегіон й надалі буде відкритим для співпраці у цьому напрямку та підтримуватиме рух ОСББ. «Думаю, що найближчим часом ми оновимо роботу Національної ради голів ОСББ і через цей інструмент надалі уточнюватимемо та удосконалюватимемо законодавчі рамки, підзаконні акти для того, щоб прибирати все, що наразі заважає ОСББ реалізовувати свої можливості з управління будинками», — повідомила вона.

Альона Бабак нагадала, що ОСББ — це інструмент, який дає змогу людям, які володіють квартирами, житловими приміщеннями, спільно приймати рішення, ефективно управляти своїм майном, відкривати рахунки через які прозоро інвестувати кошти співвласників і спрямовувати на управління будинком. Це сьогодні можна зробити лише через об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Довідково: станом на 01.10.2019 року житловий фонд області налічує 4229 багатоквартирних будинків, в області створено 437 ОСББ (з початку року створено 55 ОСББ), які обслуговують 507 житлових будинків (12% від загальної кількості). Мешканці 211 житлових будинків здійснюють управління  самостійно, в 1433 багатоквартирних будинках управителя призначено органами місцевого самоврядування за результатами конкурсу, в 488 - управителя обрано співвласниками,  в 1349 – форму управління не обрано.

 

За інформацією з вебсайту Міністерства 
розвитку громад та територій України

Назад

 

Децентралізація влади

data


Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
18 Травня 2020 08:32

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?