Анонси


ЧОР

 


Назад

В Україні працюють 70 МВт біогазових установок

70 МВт біогазових установок встановлено в Україні станом на 01.10.2019, зокрема:

- 47 МВт – працюють на агровідходах;

- 23 МВт – на сміттєзвалищах.

Як показує досвід провідних країн світу (Німеччини, Данії та інших), виробництво біогазу - вкрай вигідна справа, адже дозволяє:

    - утилізувати  відходи на підприємствах агросектору;

- зменшувати обсяги сміттєзвалищ;

- генерувати енергію для власних потреб підприємств;

- заміщувати споживання газу;

- отримувати органічні добрива для сільського господарства;

- скорочувати шкідливі викиди.

Для стимулювання розвитку цієї сфери в Україні ще у 2015 р. запроваджено «зелений» тариф на електроенергію із біогазу на рівні 12,39 євроценти/кВт*год.

Крім цього, Законом від 25.04.2019 № 2712-VIII, у розробці якого також брало участь Держенергоефективності, передбачено:

- збереження діючого «зеленого» тарифу на електроенергію з біогазу до 2030 року;

- добровільну участь девелоперів таких проектів в аукціонах;

- можливість реалізації електроенергії із біогазу за аукціонною ціною впродовж 20 років.

Детальніше про переваги біогазових проектів дивіться у сюжеті ІСТV.

 

Довідково: На території Чернігівської області також працюють біогазові установки. ТОВ «Городище-Пустоварівська аграрна компанія» введено в експлуатацію 2 комплекси з переробки органічних відходів. Об’єкти розташовано на території:

Богданівської сільської ради Прилуцького району, потужністю 2,4 МВт, який працює на відходах Линовицького цукрового заводу (сировина - жом) і виробляє електричну та теплову енергію;

 Журавської сільської ради Варвинського району потужністю 1,2 МВт, який працює на продуктах бродіння сільськогосподарського виробництва (сировина- кукурудзяний силос) і виробляє електричну та теплову енергію.

Крім того, ТОВ «Кліар Енерджи-Чернігів» експлуатує комплексну інженерну споруду для виробництва електроенергії потужністю 1,1 МВт з системою збору біогазу з твердих побутових відходів. Об’єкт розташований на полігоні твердих побутових відходів (територія Н.-Білоуської сільської ради Чернігівського району).

За 9 місяців цього року зазначеними об’єктами відпущено до енергосистеми понад 17,0 млн кВм/год електроенергії, а це обсяг споживання 10,0 тис. домогосподарств.

 

За інформацією з вебсайту Управління комунікації 
та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Назад

 

Децентралізація влади

data


Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
18 Травня 2020 08:32

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?