<<<12 - 22 з 1104>>>


22 Квітня 2020 08:38Актуально

З 21 квітня 2020 року нова редакція Програми "Енергодім" вступила в дію!

Тобто, вже від вчорашнього дня Фонд приймає заявки від ОСББ за оновленими правилами.

Рекомендуємо ознайомитися із порівняльною таблицею нових вимог у форматі 🔸було-стало: 

14 Квітня 2020 11:24Актуально

Енергоаудит – це діагноз для вашого будинку або підприємства

Про необхідність проведення енергетичного аудиту у будівлях та на підприємствах, пошук сертифікованого енергоаудитора та структуру енергетичного сертифікату, – роз’яснення Мінрегіону

Енергетичний аудит – це експертиза житлового будинку або підприємства, проведена спеціалізованим фахівцем з енергетичної сертифікації будівель метою якої є з`ясувати його технічний стан та ефективність споживання енергії.

Законом України «Про енергозбереження» встановлено, що енергетичний аудит – це визначення ефективності використання

13 Квітня 2020 09:28Важливо

Прибери сміття – але не пали та не викидай його у ліс!

Перед Великоднем чи не у всіх дворах прибирають. Втім, на жаль, часто сміття спалюють або вивозять у ліс та на несанкціоновані смітєзвалища. На жаль, на сьогодні не існує точної статистики незаконних сміттєзвалищ. Лише у столиці України таких місць більше 700. Найбільша їх кількість у приватному секторі міста, де відсутня централізована система збору. Але про всі виявлені ви можете повідомити за цим посиланням - https://www.kmu.gov.ua/service/zvernennya-pro-stikhiyne-smittezvalishche Мінекоенерго

10 Квітня 2020 16:41Актуально

У Мінрегіоні розробили універсальний довідник у сфері ЖКГ – «Абетку споживача»

Універсальний довідник для споживачів житлово-комунальних послуг у Міністерстві розробили в рамках реалізації Комунікаційної стратегії з роз’яснення реформи житлово-комунального господарства України.

"Абетка споживача" роз’яснює основні терміни та норми законодавства у сфері ЖКГ.

Посібник містить інформацію про вибір моделі договірних відносин між виконавцями та споживачами послуг, форми управління  багатоквартирним будинком, особливості функціонування

08 Квітня 2020 09:21Актуально

Кілька фактів щодо вчасної оплати житлово-комунальних послуг

Під час карантину в Україні всі підприємства сфери ЖКГ працюють безперебійно та надають послуги, необхідні для комфортного перебування людей вдома.

Але мало хто замислюється, що у підприємств житлово-комунальної сфери зросли витрати  на дезінфекцію та забезпечення засобами індивідуального захисту своїх працівників, збільшився обсяг побутового сміття та додалось роботи по прибиранню багатоквартирних будинків.                               

Таким чином, витрат у підприємств стало більше, а головне

07 Квітня 2020 10:49Актуально

ПриватБанк розпочинає видачу «теплих кредитів» у 2020 році

Держенергоефективності та ПриватБанк уклали договір про співпрацю щодо реалізації програми «теплих кредитів» у 2020 році.

Це означає, що вже з понеділка банк розпочинає видачу кредитів для ОСББ на впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках (встановлення ІТП, утеплення, заміна вікон на енергоефективні тощо).

ОСББ, у свою чергу, зможуть отримати із державного бюджету відшкодування від 40% до 70% суми «теплого кредиту».

Як показує практика багатьох учасників програми, саме комплексна термомодернізація будинку дає найбільшу економію на комунальних рахунках – до

06 Квітня 2020 09:06Важливо

Парламент додатково надав час співвласникам багатоквартирного будинку для прийняття рішення щодо вибору моделі договорів на комунальні послуги

30.03.2020 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», яким  внесено зміни до пункту 3 та 4 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги»,  та  передбачено перенесення кінцевої дати переукладення договорів співвласниками багатоквартирних будинків з виконавцями комунальних послуг.

Згідно із внесеними змінами:

- договори про надання комунальних послуг мають бути укладені між споживачами та виконавцями

03 Квітня 2020 09:41Актуально

Особливості поводження з відходами під час карантину

Звертаємо увагу громадян, що можливості комунальних служб, які займаються збором, сортуванням та утилізацією відходів, в період карантину значно зменшилися у порівнянні зі звичайним часом. Таким чином, зараз кожне домогосподарство зобов’язано долучитися до практики зменшення та мінімізації відходів!

Першим пріоритетом в системі управління відходами  є запобігання їх утворенню.       

Це будь-які заходи, спрямовані на мінімізацію кількості відходів, які генерують домогосподарства:

03 Квітня 2020 09:34Актуально

Мінрегіон обговорив з областями нагальні питання підприємств ЖКГ у період карантину

У Міністерстві розвитку громад та територій України  під головуванням заступника Міністра Валентини Москаленко відбувся селектор з областями щодо діяльності підприємств житлово-комунального господарства під час карантинних заходів.

Головними темами розмови стали падіння рівня розрахунків за спожиті комунальні послуги, відшкодування витрат  через збільшення обсягів дезінфекції  будівель та об’єктів благоустрою, та вивозу твердих побутових відходів.

Валентина Москаленко повідомила присутнім, що Уряд схвалив зміни до постанови №211 «Про

02 Квітня 2020 16:11Актуально

Послуги з електропостачання громадянам на період дії карантину будуть надаватися в повному обсязі та не можуть бути призупинені

Такі норми прописано у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зокрема, у підпунктах 4 та 5 пункту 3 розділу І закону зазначено, що на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нараховувати та стягувати неустойки (штрафи або пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних

31 Березня 2020 11:15Актуально

Рекомендації керівникам ОСББ, ЖБК на час карантину

- Поінформуйте мешканців про карантин та умови убезпечення від розповсюдження вірусу. Розмістіть в під’їздах чи біля них плакати з інформацію про те, як себе поводити.

- Запровадьте періодичну дезінфекцію будинку: миття кабіни ліфту, першого поверху, ручок вхідних дверей, перил сходів тощо.

- Забезпечте заходами захисту прибиральників та двірників.                                 

- За можливості обмежте доступ мешканців до дитячих та спортивних

<<<12 - 22 з 1104>>>