Анонси


ЧОР

 


Назад

Мінрегіон обговорив з областями нагальні питання підприємств ЖКГ у період карантину

У Міністерстві розвитку громад та територій України  під головуванням заступника Міністра Валентини Москаленко відбувся селектор з областями щодо діяльності підприємств житлово-комунального господарства під час карантинних заходів.

Головними темами розмови стали падіння рівня розрахунків за спожиті комунальні послуги, відшкодування витрат  через збільшення обсягів дезінфекції  будівель та об’єктів благоустрою, та вивозу твердих побутових відходів.

Валентина Москаленко повідомила присутнім, що Уряд схвалив зміни до постанови №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», серед яких є пропозиції, ініційовані Мінрегіоном. Зокрема, вони стосуються заборони постачальникам електроенергії здійснювати відключення та обмеження нижче технологічного рівня споживання електроенергії підприємствам централізованого водопостачання та водовідведення і заборони припиняти постачання газу виробникам теплової енергії. Ці заходи допоможуть покращити ситуацію обласних підприємств на тлі зменшення рівня оплати житлово-комунальних послуг населенням.

Заступник Міністра також повідомила, що Мінрегіон звернувся до МОЗ за рекомендаціями стосовно засобів для дезінфекції житлового фонду та об’єктів житлової мережі, періодичності та обсягу робіт з дезінфекції, щоб розрахувати обсяг необхідного фінансування на ці заходи.

«Щойно така інформація буде, міністерство направить до областей запит про визначення цих фінансових потреб, в тому числі за рахунок місцевих бюджетів і ваші пропозиції за рахунок державного бюджету.

Це також стосується сфери вивезення твердих побутових відходів. За інформацією перевізників вони працюють в штатному режимі, але в більшості регіонів люди природньо почали продукувати більше сміття. Перевізники змушені змінювати графік і нести додаткові фінансові витрати», –  повідомила Валентина Москаленко.

За словами директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення Наталії Хоцянівської, наразі критичної ситуації із розрахунками населення, принаймні за лютий, не спостерігається. Станом на 1 березня 2020 року рівень розрахунків населення за спожиті послуги дещо покращився.

«Рівень розрахунків за теплову енергію збільшився на 13 відсоткових пунктів. Якщо на відповідний період 2019 року він становив 67%, то цього року він складає 81%», – зазначила вона.

Також Наталія Хоцянівська повідомила, що Мінрегіон проаналізував частину сплати домогосподарствами у березні за спожиту послугу підприємствам водопровідно-каналізаційного господарства.

 «Ситуація не надто погана. Середній рівень розрахунку по Україні становить 84,1%. Найвищий показник у місті Одеса, де споживачі розрахувались на рівні 89%. Щодо тих підприємств, де показники «просіли» – закликаю керівників пожвавити агітаційну роботу серед населення, оскільки для водопровідно-каналізаційного господарства нинішня ситуація – це виклик», – зазначила вона.

Підсумовуючи нараду, заступник Міністра закликала місцеву владу провести активну агітаційну роботу зі споживачами щодо необхідності вчасної сплати комунальних послуг, але виключно дотримуючись правил карантину, в онлайн режимі.  

 

За інформацією з вебсайту Мінрегіону

 

Назад

 

Децентралізація влади

data


Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
18 Травня 2020 08:32

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?