Анонси


ЧОР

 


Назад

Особливості поводження з відходами під час карантину

Звертаємо увагу громадян, що можливості комунальних служб, які займаються збором, сортуванням та утилізацією відходів, в період карантину значно зменшилися у порівнянні зі звичайним часом. Таким чином, зараз кожне домогосподарство зобов’язано долучитися до практики зменшення та мінімізації відходів!

Першим пріоритетом в системі управління відходами  є запобігання їх утворенню.       

Це будь-які заходи, спрямовані на мінімізацію кількості відходів, які генерують домогосподарства: не користуватися одноразовим посудом, замінити пластикові пакети на сумки багаторазового використання тощо. Зокрема, рекомендується зменшувати обсяг відходів у відрі або пакеті: ущільнювати, стискати та спресовувати його.

Другий пріоритет – підготовка до повторного використання: перевірка, чистка та ремонт речей, в результаті чого вони стають придатними до повторного використання без перероблення.

Непотрібний одяг, взуття та побутову техніку можна віддати на благодійність. Список організацій, які займаються прийомом бувших у вжитку речей в містах України можна знайти в мережі Інтернет.

Третій пріоритет – це роздільне збирання побутових  відходів.  Громадянам необхідно роздільно збирати побутові відходи вдома та розділяти їх на різні компоненти. Це може бути: скло, папір, пластик, органічні відходи, побутовий металобрухт, текстиль, дерево, небезпечні відходи у складі побутових відходів.

Головний принцип роздільного збору відходів: мити + стискати + стежити за маркуванням.

Після закінчення карантину пластик, папір та склотару можна буде здати у пункти прийому вторинної сировини та отримати гроші.

З органічних відходів можна виробляти компост і отримувати екологічні добрива для поліпшення якості ґрунтів.

Під час карантину ці прості правила набувають особливого значення. Розумне поводження з побутовими відходами є свідомим вибором кожного!

Крім того, наголошуємо, що за рекомендаціями ВООЗ, ніяких спеціальних заходів поводження з побутовими відходами, які надходять із будинку, де є хворий на COVID-19 не потрібно. Достатньо збирати їх у міцні мішки для сміття, герметично їх зав’язувати та викидати у звичайний бак для відходів. В такому середовищі вірус не контактує з людьми та втрачає життєздатність протягом кількох годин.

 

 

За інформацією з вебсайту Мінрегіону

 

Назад

 

Децентралізація влади

data


Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
18 Травня 2020 08:32

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?