Анонси


ЧОР

 


Назад

Прибери сміття – але не пали та не викидай його у ліс!

Перед Великоднем чи не у всіх дворах прибирають. Втім, на жаль, часто сміття спалюють або вивозять у ліс та на несанкціоновані смітєзвалища. На жаль, на сьогодні не існує точної статистики незаконних сміттєзвалищ. Лише у столиці України таких місць більше 700. Найбільша їх кількість у приватному секторі міста, де відсутня централізована система збору. Але про всі виявлені ви можете повідомити за цим посиланням - https://www.kmu.gov.ua/service/zvernennya-pro-stikhiyne-smittezvalishche Мінекоенерго закликає усіх громадян не бути байдужими та подбати про чистоту не лише свого двору, а -  і планети! А також не викидати сміття у річки та не забувати його у місцях пікніків.

Стихійні сміттєзвалища є одними із основних джерел забруднення навколишнього середовища.  Такі смітники  є у лісах, полях, балках: тонни сміття викидаються і на узбіччя доріг. Окрім неестетичності, ці гори сміття забруднюють довкілля та негативно впливають на людське здоров’я. Адже вони на відміну від полігнів не  є спеціально обладнаними, відтак продукти гниття і розпаду сміття потрапляють у грунт та воду. Температура гниття подекуди настільки висока, що часто легко призводить до займання сміття та викидів у повітря шкідливих речовин.

Крім того, несанкціоновані звалища сміття є середовищем для розмноження комах та гризунів, які є збудниками та переносниками різних інфекційних захворювань.

Викидання сміття у місцях, спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Так, у ст. 42 ЗУ “Про відходи” зазначено, що особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за порушення встановленого порядку поводження з відходами, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища, прямого чи опосередкованого шкідливого впливу на здоров’я людини та економічних збитків.

Якщо ж несанкціоноване розміщення відходів призвело до забруднення землі, то особа, винна у вчиненні таких дій підлягає адміністративній відповідальності за ст. 52 КУпАП і тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуванихмінімумів доходів громадян.

Щоправда, зазвичай, особи, що викидають відходи на несанкціоновані сміттєзвалища, невідомі. У такому разі, відповідальність за безпечне поводження з відходами та ліквідацію стихійних сміттєзвалищ  на своїй території покладається на органи місцевого самоврядування. Крім того, до повноважень місцевих державних адміністрацій також належить забезпечення ліквідації таких сміттєзвалищ.

 

За інформацією з вебсайту Мінекоенерго

Назад

 

Децентралізація влади

data


Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
18 Травня 2020 08:32

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?