Анонси


ЧОР

 


Назад

Понад 24 тис. українських родин використовують сонячні панелі та заощаджують на рахунках за електроенергію

На сьогодні вже понад 24 тисячи домогосподарств в Україні використовують сонячні електростанції та забезпечують свої потреби в електроенергії.

Загальна потужність СЕС у домогосподарствах сягає вже 618 МВт, а сумарний обсяг вкладених ними коштів складає близько 495 млн євро.

Як бачимо, все більше пересічних громадян долучається до виробництва «чистої» енергії. Важливо, що це мала розподілена генерація, яка дозволяє використовувати енергію в точці виробництва, а також спонукає власників до раціонального енергоспоживання та впровадження енергоефективних заходів.

Зокрема, у I кварталі 2020 р. домогосподарства встановили більше 2100 СЕС загальною потужністю 65 МВт. Це у 1,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Тож, кількість охочих використовувати «чисту» електроенергію зростає. До цього їх мотивує можливість економити на рахунках за електроенергію, не залежати від енергопостачальника, бути більш енергоефективними та користуватися енергозберігаючою електротехнікою.

До Вашої уваги - ТОП-5 областей за кількістю СЕС приватних домогосподарств:

  • Дніпропетровська – 3200;
  • Тернопільська – більше 2200;
  • Київська – майже 2000;
  • Івано-Франківська - більше 1800;
  • Закарпатська - більше 1400.

Загалом, понад 24 тис. СЕС у домогосподарствах дозволяють генерувати більше 700 млн кВт*год екологічно чистої електроенергії у рік. Для порівняння такого обсягу енергії достатньо для близько 230 тис. родин.

 

 

За інформацією з вебсайту Держенергоефективності

 

Довідково: Станом на 01.04.2020 загальна потужність об’єктів енергетики, що виробляють електричну енергію з різних альтернативних джерел в Чернігівській області становить 27,83 МВт, що майже у 2 рази більше показника 2019 року.

Протягом І кварталу 2020 року потужність таких об’єктів збільшилась на 13,66 МВт, або на 49,1% за рахунок будівництва та введення в експлуатацію нових СЕС населенням в приватному секторі та приватними підприємствами.

На сьогодні електрична енергія з енергії сонця виробляється на 224 установках:

П’ять установок юридичних осіб потужністю – 14,62 МВт:

ТОВ «Нікком-Солар» (с. Малинівка, Чернігівського району) – 1,2 МВт;

ТОВ «Сонячна генерація» (дві СЕС у місті Прилуки) – 0,42 МВт;

ТОВ "САНВІН 28" (сонячна електростанція у м.Мена) – 9,0 МВт;

ТОВ "СТРОЙЦЕНТР" (сонячна електростанція у м. Бахмач) – 4,0 МВт;

219 установок - приватних домогосподарств. Потужність – 4,23 МВт

Загальна потужність об’єктів сонячної енергетики в області становить 18,85 МВт. Частка потужності об’єктів, що генерують енергію з енергії сонця – майже 67,74% до загальної потужності об’єктів альтернативної енергетики в області

Назад

 

Децентралізація влади

data


Ріпкинський район Городнянський район Щорський район Корюківський район Семенівський район Новгород-Сіверський район Чернігівський район Куликівський район Менський район Сосницький район Коропський район Козелецький район Носівський район Ніжинський район Борзнянський район Бахмацький район Бобровицький район Талалаївський район Прилуцький район Срібнянський район Варвинський район
18 Травня 2020 08:32

Які проблеми в галузі житлово-комунального господарства Ви вважаєте найбільш актуальними?